
Цьогоріч кілька полонійних організацій міста Києва з метою поширення польської культури, традицій та історії, проводять цикл заходів “Historia Polonii, krok za krokiem”
26.05.2021 в рамках відзначення дня пам’яті жертв політичних репресій члени Київських полонійних товариств KPKO Stowarzyszenie im.A.Mickiewicza, OPOS “POLONIA” та KNKSP “ZGODA” відвідали Національний історико-меморіальний заповідник “Биківнянські могили” щоб більше дізнатися про цю трагічну сторінку історії та шанувати пам’ять жертв сталінського терору.
Ольга Озоліна, начальник відділу забезпечення міжнародних комунікацій заповідника і член KNKSP “ZGODA” провела екскурсію «Биківня – територія пам’яті» та «Польська операція НКВС».



Група почула про “Великий терор” 1937-1938 рр. – страх, який виключив у суспільстві будь який опір владі. Про гігантський масштаб репресій, плановий характер арештів і розстрілів, фальсифікацію обвинувачень заарештованим, тортури і катування під час допитів, закритий характер судочинства (суди “трійки” та “двійки”), абсурдні “злочини”, офіційну неправду про долі розстріляних, десятки тисяч ув’язнених у спеціальні табори, вдів, чиї чоловіки були страчені, сотні тисяч сиріт, людей з украденим дитинством і зламаною юністю.
Розповіла Ольга і про рішення Політбюро ВКП(б) від 5 березня 1940 року вбити шляхом розстрілу понад 21 000 польських військовополонених та польської інтелігенції. Частина з яких похована в Биківні (в основному цивільне населення та військові у відставці). Насправді це надзвичайно страшний період в історії не дивлячись на те, що він був “мирним”.




Пам`ять про терор – це спільна пам’ять народів, що від нього постраждали. На території Заповідника знайшли свій останній спочинок представники понад 30 національностей. Нам всім потрібно пам`ятати про ці похмурі сторінки історії минулого і зробити все, щоб в майбутньому не повторилося подібної трагедії.

Автор допису: Алла Єльська
Фото : Дмитро Старжинський
Молодці. Наступного разу і я піду
Ви молодці! У мене, наажаль, не вийшло до Вас приєднатись…